Hikayemiz

1980 yılından beri dikey tip paketleme makinaları, çok kefeli ve lineer teraziler, dolum üniteleri, gıda işleme makinaları, dikey ve Z tipi elevatörler, çeşitli konveyörler ve özel projeler üretmektedir. Kurulduğu günden beri yeni teknolojiyi takip eden ve uygulayan HİPOMAK, birçok yeniliğin başlatılmasında ve geliştirilmesinde öncü olmuştur. Amacımız, bütün müşterilerimize daha kaliteli hizmet sunabilmek için dünyanın hızla gelişen teknolojisine ve uluslararası standartlara uygun kaliteli ve verimli makineler üretmektedir. Sizlerle daha uzun yıllar beraber olmak dileğiyle...

1978-1990

HİPOMAK Makine 1978 İzmir A.O.S.B bölgesinde Önder Çam tarafından kuruldu . Sektöre makarnacılık sektörüne ürettiği makinalar ile başlayan Önder Çam , kısa süre içerisinde isminden sıkça söz ettirmeyi başardı . 1990 yılına kadar ufak bir atölye de devam eden üretim , sonra ki yıllarda yerini fabrika üretimine bırakmayı başardı .

1990-2000

Sektör de öncü olan Hipomak , 2000 li yıllara kadar sayısız projeye imza attı ve çok hızlı büyüme gösterdi .Kazanılan yeni müşteriler ve tekrar eden sürekli siparişler hızlı büyümenin en önemli nedenleriydi . Bu dönemler de üniversitelerin mühendislik fakültelerine uygulamalı derslerde kullanılması için makinalar gönderdi . 5.000 Metrekarelik fabrikaya sahip olan Hipomak makine bünyesinde bu yıllarda yaklaşık 300 kişi çalışmaktaydı .

2000-2010

2000 li yıllara gelindiğinde ,sayısız tecrübeye sahip Hipomak yurt içi ve yurtdışı dünyanın önde gelen en büyük fuarlarına katılım sağlamaya başladı . Edindiği tecrübeleri yurt dışındaki iş ortaklarına aktaran Hipomak , artık dünya pazarında adından sıkça söz ettirmeye başladı . Uluslararası pazarda ki satışlarını arttırmak için dünyanın çeşitli yerlerinde distribütörlük anlaşmaları yapan Hipomak bünyesinde bugün dünyanın farklı ülkelerinde 10 distribütörlük ağı bulunmaktadır .

2010-Günümüz

Bu yılların başında yaptığı makinalar ile adından sıkça söz ettiren Hipomak makine üretim alanı, artık yetmemeye başlamıştır . Yeni fabrika kurulumuna yön veren Önder Çam , 2019 yılında tamamlanan İzmir A.O.S.B de yer alan yeni 7.000 metre kare alana taşınmıştır . Yüksek standartlarda üretim bilincini benimseyen Hipomak Makine , Dünya üzerinde bilinen bir çok markanın Globalde ki tedarikçisi olmuştur .
Bugün sektördeki 50 yıla yakın tecrübesini bizlere devreden Önder Çam , bir çok firmaya hala tecrübelerini aktarmaktadır .