Yastık Paket

Yastık Paket

En popüler olma özelliğini hala koruyan ve doğru film seçimi ve grafikleri ile çekici olabilen bir paket stilidir. Üretimi basittir , yüksek hızlarda paketlemeyi mümkün kılar, diğer paket tiplerine göre daha az film maliyeti oluşturur.

Yastık paket adı verilmesinin  nedeni tahmin edebileceğiniz üzere bir yastığa çok benziyor olmasıdır. Basit, çok yönlü ve ekonomik olan yastık paket günümüzde en popüler ve en yaygın kullanılan esnek ambalaj stili olmaya devam etmektedir. Yastık paket, kahveden atıştırmalıklara ve çorbaya kadar hemen hemen tüm endüstrilere ve uygulamalara uygulanabilir.

Bir alt yatay yapıştırması, üst yapıştırma ve arka (sırt dikine) yapıştırma ile yastık paket , çoğunlukla, DİKEY PAKETLEME MAKİNESİ'ndeki kesintisiz bir düz esnek ambalaj filminden oluşur. Film, 'yastık' şeklini oluşturan bir şekillendirme borusunun (yaka-boru) üzerine yönlendirilir. Filmin dış kenarları şekillendirme borusunun etrafında üst üste biner ve dikey yapıştırma çenesi filmi birbirine bağlar ve 'arka yapıştırmayı' oluşturur. Yatay yapıştırma çenesi daha sonra 'alt yapıştırmayı' oluşturur. Ürün daha sonra, şekillendirme borusu vasıtasıyla dikey olarak dağıtılır ve pakete doldurulur. Ürün doldurulduktan sonra, yatay 'üst yapıştırma' oluşturulur. Son olarak, yatay bir bıçak, daha sonra makineden boşaltılan, tamamlanan paketi serbest bırakan bir kesim yapar. Dikey form doldurma makinelerinin nasıl çalıştığı hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Yastık poşetlerle paketleme yapılırken ek birkaç seçenek vardır; stand askıları için bir delik delme veya Euro yuvası, paketin açıldıktan sonra kolaylıkla tekrar kapatılabilmesi için zip uygulaması ve paketi kolayça açmak için açma çentiği seçenekleri eklenebilir.

Yastık paketin artıları ve eksileri
Esnek ambalaj paket tipleri içinde bir numaralı yere hakim olan yastık paket, üreticiler, fason paketleyiciler ve paketlenmiş tüketici ürünleri şirketleri için cazip kılan birçok güce sahiptir. 

Yastık tipi çanta:

Ekonomiktir. Yastık çantalar oluşturmak için diğer daha karmaşık olanlara göre daha az film gerekir: Yastık poşetlerin oluşması daha az maliyetlidir. Bu çanta tipi, küçük şirketler ve bu nedenle yeni başlayanlar için ve aynı zamanda düşük maliyeti nedeniyle büyük şirketler için tercih sebebidir.

Denenmiş ve test edilmiştir. Bu paket tipi boşuna listenin başında değildir. Her endüstride her zaman başarı ile kullanılmış  ve güvenilir bir paket stili olduğunu olarak tekrar tekrar kanıtlamıştır.

Üretmek kolaydır. İlave seçenek veya montaj gerektirmeyen yastık paket her ihtimalle basit ve esnek bir ambalajdır.
Yüksek hızlarda üretilebilir. Çünkü sadeliği sayesinde, yastık paket çok hızlı olarak paketlenebilir. Çok sıkı teslim tarihlerini karşılamak için hız ve verimlilik gerektiren sözleşmelerde fason paketleyiciler için yastık paket vazgeçilmezdir.
Standart dikey paketleme (VFFS) makinelerinde oluşturulabilir. Daha farklı , bazı esnek paketleme makinesi modellerinde oluşturulamaz. Yastık torbası, neredeyse tüm standart esnek paketleme ekipmanı tiplerine iyi bir şekilde katkıda bulunur.

Yastık torbası basitlik ve ekonomik etkinlik alanlarında parlıyorsa, bu çanta stilinde bazı sınırlamalar vardır. 

Yastık çanta:

Yardımsız dik duramaz. Dikey şekilde sunulabilmesi için delik açma veya Euro yuvası seçenekleriyle stand askılarına asılabilirler.

En popüler paket tipi olan yastık paket her sektörde görülmekte ve raflara hakim olmaktadır. Sonuç olarak, bu ambalaj tipi bir DOYPACK veya QUATTRO tipi paket gibi göze çarpmaz. Pazarlama için sınırlı yüzeyleri vardır. OTURAN veya dört yandan fitilli QUATTRO gibi diğer paket tipleri grafik, markalama ve etiketleme için beş yüzeye kadar olanak sağlarlar. Rafta yastık paketin sadece ön tarafı tüketiciler tarafından görülebilirken, dik tip bir paket dört tarafa kadar görünür haldedir.

Bu ürünü üreten paketleme makineleri

Sonoma CH250/CH350 Serisi

Orion IM250/IM350 Serisi

QUATTRO IMQ250/IMQ350 SERİSİ

TWIN IMT250 SERİSİ